E-MAIL: FUNDACJA@POMOCNA.ORG | TELEFON: 600-853-808

Myszkowska Akademia Sportu

Możesz zapisać swoje dziecko już dziś. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

O Myszkowskiej Akademii Sportu

Myszkowska Akademia Sportu organizuje zajęcia sportowe dla dzieci w różnym wieku i jest jedną z inicjatyw Fundacji poMocna. Zajęcia w Myszkowskiej Akademii Sportu powstały z myślą o przyszłości naszych dzieci. Zysk z Myszkowskiej Akademii Sportu przeznaczamy na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.

Od grudnia 2016r. dzięki działalności Myszkowskiej Akademii Sportu istnieje Fundusz Wycieczek Szkolnych oraz akcja Wszyscy jadą a ja nie. W ramach funduszu wielu uczniów z Myszkowa pojechało na wycieczkę szkolną – część z nich po raz pierwszy w życiu.

Dostępne zajęcia

Akrobatyka z elementami tańca to połączenie dające dziecku sprawność, siłę fizyczną oraz umiejętności taneczne. Zajęcia te mają na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, rozwijają wytrzymałość, zręczność i orientację przestrzenną. Uczniowie nabierają wyczucia i większej świadomości własnego ciała, dzięki czemu szybciej reagują w sytuacjach niespodziewanych.

Poprzez zajęcia Lego-robotyki Twoje dziecko dowie się wielu rzeczy o programowaniu stosowanym w robotyce i wykorzystywać zdobyte umiejętności do programowania własnych robotów, maszyn i konstrukcji. Dzieci dowiadują się, czym właściwie są roboty oraz mają okazję zbudować swoje pierwsze konstrukcje.

Lekkoatletyka to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu. Treningi lekkoatletyczne mogą być początkiem do uprawiania biegów, skoków w dal, a także w sportach grupowych takich jak piłka nożna czy koszykówka. 

Dzięki treningom lekkoatletyki dochodzi do poprawy szybkości, siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej oraz gibkości. 

Treningi piłki nożnej łączą w sobie elementy ćwiczeń aerobowych oraz przeróżnych gier i zabaw – w czasie treningu dzieci biegają, skaczą, unikają przeszkód. Piłka nożna pomaga poprawić koordynację ruchową i kondycję, wzmacnia też układ mięśniowy i kostny. Treningi piłki nożnej uczą współpracy, szybkiego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

Ćwiczenia te zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa i wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za postawę ciała. Zajęcia składają się z rozgrzewki, sesji ćwiczeń oraz rozciągania połączonego z relaksacją.

Systematyczne ćwiczenia prowadzą do wzmocnienia szkieletu mięśniowego i utrzymywania prawidłowej postawy ciała. 

Programowanie w świecie Minecraft łączy świat gry z nauką logicznego myślenia.  Dzieci uczą się podstaw programowania i elektroniki, tworząc m.in. przełączniki i własne mechanizmy, wykorzystując do tego elementy wbudowane w świat gry. W czasie warsztatów dzieci poznają podstawowe funkcje programistyczne, takie jak pętla, zmienne czy funkcje warunkowe.

Programowanie w świecie Minecraft jest świetną okazją, by wzbudzić w dziecku zainteresowanie naukami ścisłymi i programowaniem.

Największą zaletą grania w tenisa ziemnego jest wszechstronność ruchowa, łącząca zręczność, szybkość i siłę. Grając w tę grę dzieci rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają kondycję i uczą się umiejętności rywalizacji. Tenis uczy także radzenia sobie ze stresem, zdolności myślenia strategicznego oraz pracy w zespole.

Formularz kontaktowy

Możesz zapisać swoje dziecko telefonicznie (600 853 808) lub poprzez poniższy formularz kontaktowy.

Close Menu