Była mroźna zima. Szłam do pracy w skórzanych, porządnych butach, a i tak było mi zimno. Śnieg ciągle padał, obok mnie tą samą drogą kroczył do szkoły mały chłopiec. Był smutny. Spojrzałam na jego buty i zobaczyłam, że idzie w trampkach. Zapytałam: „ Gdzie masz buty?”. Opuścił głowę i po chwili cicho odpowiedział, że zapomniał ubrać. Nazajutrz okazało się, że po prostu nie miał butów zimowych. Nigdy o tym nie zapomniałam.We wrześniu 2015 roku zadzwoniłam do Niny z pytaniem: ,,Zakładamy fundację?’’… I tak to się zaczęło. Nasz cel jest prosty: pragniemy pomagać…z Waszą pomocą.

 

Założyciel i pomysłodawca – Magdalena Zaczkowska.

Nauczycielka historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie, absolwentka Uniwesytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, działaczka społeczna Fundacji Anioł Milosierdzia, członek Wspólnoty MIMJ.

Prezes Fundacji – Marta Filas.

Prezes Fundacji poMocna,  założycielka i koordynator grupy  ”W Stronę Marzeń’‘ działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Koordynator grupy ‘W stronę marzeń’ – Mirosława Kita.

Koordynatorka grupy  ”W Stronę Marzeń’‘ działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Koordynator do spraw rozwoju Fundacji – Nina Millard.

Dyrektorka Centrum im. F.Chopina i Polskiej Szkoły Sobotniej w Edynburgu, managerka i rekruterka w firmie Hendersons w Edynburgu, stażystka programu Erazmus w Akademii Dyplomacji w Wiedniu i praktykantka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Urszula Kowacka Prezes Rady Fundacji

Danuta Gorczyczewska Członek Rady Fundacji

Beata Barańska Członek Rady Fundacji

Rada Honorowa – one nas inspirują

To poMocne kobiety i ich mocna chęć pomagania, inspirowania i promowania celów naszej fundacji. One chcą zmieniać nasz krajobraz na lepszy. Wierzą, że wszystko się da zrobić.

Mirosława Picheta, Danuta Karnicka, Bożena Nowak, Justyna Zaczkowska