Kim jesteśmy?

Celem naszej grupy jest integracja i wsparcie osób dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami.

Założyciele grupy W Stronę Marzeń to rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci cierpiących na różnego rodzaju schorzenia i zaburzenia rozwoju.

W Stronę Marzeń współpracuje z Fundacją poMocna od 2017r.

Komu pomagamy?

Nasi podopieczni zmagają się m.in. z:

• mózgowym porażeniem dziecięcym,
• zespołem Downa,
• spektrum zaburzeń autystycznych,
• zespołem Aspergera,
• opóźnieniami psycho-ruchowymi,
niedosłuchem.

Nasza drużyna

Marta Filas

Prezes fundacji

Mirosława Kita

Koordynator

Jak pomagamy?

Warsztaty i turnusy

Od 2012 roku w ramach zadania publicznego – Nauka i rehabilitacja poprzez zabawę organizujemy warsztaty i mini turnusy rehabilitacyjne. Podczas warsztatów podopieczni i ich rodzice mogą liczyć na pomoc rehabilitanta, oligofrenopedagoga, logopedy, psychologa, muzykoterapeuty, dogoterapeuty oraz terapeuty ręki.

Zabawa i integracja

W naszej grupie można dostrzec wsparcie i przyjaźń między dziećmi oraz rodzicami. Jesteśmy otwarci na trudności drugiej osoby i dzielimy się wsparciem.

Niepełnosprawność nie jest powodem do tego, by chować się przed światem i unikać przygód. Dlatego też Grupa organizuje coroczne akcje Pomóż świętemu Mikołajowi oraz Dni Dziecka, podczas których podopieczni zawsze mogą liczyć na zabawę, drobne upominki oraz poczęstunek. 

Jeśli chcesz pomóc naszym podopiecznym - wesprzyj nas

Każdy człowiek, bez względu na wielkość swojej dysfunkcji zasługuje na szansę. Chcemy zapewnić godne życie jak największej liczbie młodych ludzi, aby mogli doświadczyć normalnego życia. 

Potrzebne nam są środki na zakup sprzętów niezbędnych do codziennego funkcjonowania, organizację warsztatów i turnusów rehabilitacyjnych.

Jak można nam pomóc?

Wpłać darowiznę – wspomóż naszych podopiecznych choćby drobną kwotą – możesz dokonywać wpłat bezpośrednio na nasze konto.

Nasz numer konta:
90 1050 1142 1000 0090 8043 5531
ING BANK ŚLĄSKI

Przekaż swój 1% podatku naszym podopiecznym,
Przekaż podarunki – słodycze, długotrwałą żywność, bony podarunkowe; Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt – pomożemy określić co aktualnie jest najbardziej potrzebne,
Zostań wolontariuszem – możesz nam pomóc poświęcając swój czas. Więcej