E-MAIL: FUNDACJA@POMOCNA.ORG | TELEFON: 600-853-808

W stronę marzeń

Kiedy przyglądamy się niepełnosprawnym dzieciom widzimy nieustającą radość i uśmiech na ich twarzach. Widzimy młode osoby pogodzone z tym, co dał im los. Osoby, które potrafią docenić każdy dzień i każdą chwilę. Inaczej postrzegają rzeczywistość, są bardziej empatyczni i wrażliwi. Spotykamy ich wszędzie: na ulicy, w sklepie,w szkole. Spotykamy, ale czy zauważamy?

Założyciele grupy  „W Stronę Marzeń” to rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci cierpiących na różnego rodzaju schorzenia i zaburzenia rozwoju – min. Mózgowe Porażenie Dziecięce, Zespół Downa, Autyzm, Zespół Aspergera, Opóźnienia psycho-ruchowe, Niedosłuch itd…

W czasie cyklicznych spotkań grupy  „W Stronę Marzeń” można dostrzec szczerą radość, wsparcie i przyjaźń między dziećmi oraz rodzicami. Niepełnosprawność nie jest dla nich powodem do tego, by chować się przed światem i unikać przygód. Dlatego też Grupa organizuje coroczne akcje Pomóż świętemu Mikołajowi oraz Dni Dziecka, podczas których podopieczni zawsze mogą liczyć na zabawę, drobne upominki oraz poczęstunek. Grupa W stronę marzeń prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i edukacyjnego, a od 2012 roku w ramach zadania publicznego – Nauka i rehabilitacja poprzez zabawę organizuje warsztaty i mini turnusy rehabilitacyjne. Podczas warsztatów podopieczni i ich rodzice mogą liczyć na pomoc rehabilitanta, logopedy, psychologa, oligofrenopedagoga, muzykoterapeuty, dogoterapeuty oraz terapeuty ręki.

Niepełnosprawny – rzeczywiście INNY, inny od wszystkich wokół. Mocno doświadczony przez życie i potrafiący cieszyć się każdym drobiazgiem, jaki daje mu los.

 

Dajemy Dobrą Energię. Dzięki PKP Energetyka S.A. i programowi Grantspołeczni możliwe będzie wiele fantastycznych, społecznych inicjatyw. Nasz projekt zgłoszony wspólnie z Tomaszem Szymakiem, Anią, Kingą i Nikodemem (serdecznie Wam dziękujemy) zdobył 3 miejsce w Grupie Kapitałowej PKP Energetyka w Polsce. Więcej o działalności społecznej na: PKP Energetyka Odpowiedzialność Społeczna.

W sobotę 17-ego listopada cała nasza grupa “W stronę marzeń’ spędziła dzień w Przybynowie w Agroturystyce pod Skałką na warsztatach integrujących. Nazwaliśmy ten dzień: Dajmy Dobrą Energię Niepełnosprawnym – warsztaty integrujące – spotkanie, warsztaty, zwiedzanie mini zoo oraz skansenu wsi jurajskiej, robienie mydełek i świec, wspólny obiad, wata cukrowa  -po prostu bycie razem, to nas uszczęśliwia!!!

PKP Energetyka S.A., pracownikom, wolontariuszom i uczestnikom warsztatów dziękujemy za wspólny czas. Było tam dużo, dużo Dobrej Energii!

Close Menu