Usługi fryzjerskie OHP dla Domu Seniora i Domu Samopomocy

W ramach współpracy z naszą fundacją uczestniczki z Środowiskowego Hufca Pracy kształcące się w zawodzie fryzjer w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego wybrały się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Myszkowie przy ul. Milenium 19 oraz do Domu Seniora Zamed II w Jaworzniku.

Nie była to zwykła wizyta. Uczennice postanowiły wykonać usługi fryzjerskie dla podopiecznych domów. Chętnych do skorzystania z niecodziennych usług nie brakowało. Trzy przyszłe fryzjerki miały pełne ręce roboty. Swoim wielkim sercem oraz umiejętnościami pokazały, w jaki sposób można odmienić wygląd każdej osoby.

Młode fryzjerki dzięki swojemu zaangażowaniu stworzyły wyjątkowy salon fryzjerski w placówce stałego pobytu dla osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu 
i wymagają opieki. Takie zajęcia przybliżają młodym ludziom prawdziwy obraz postawy empatycznej skierowanej do potrzebujących, a także wyrabiają u nich nawyk pomagania drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy opiekunowi pani Ewelinie Hys-Maślance za wspaniały pomysł, zaangażowanie oraz pomoc. Wszystko wskazuje na to, że na tym jednym spotkaniu się nie skończy. Dziękujemy, że jesteście z nami!!!